ADWS type BB-station

ADWS – Automatyczny system wyładowywania i ważenia worków big-bag

Połączenie z workiem zapobiegając niepożądanemu zapyleniu. Nad chwytamiem znajduje się w zależności od rodzju materiału zawór zasiskowy bądź zawór motylowy, który w przypadku osiągnięcia przez wagę worka odpowiedniej wartości odcina dopływ materiału. 

Platforma ważąca znajduje się pod uchwytami worków big-bag. Wyposażona jest ona w wibrator oraz czujniki tensometryczne. Cykliczna praca wibratora powoduje równomierne rozłożenie produktu w worku w czasie jego napełniania. Tensometry wysyłają sygnał do jednostki sterującej, na której jest wyświetlana dokładna masa worka. Dokładność ważenia wynosi + / – 1 kg. Maksymalna pojemność platformy wagowej to 3 t w zależności od rodzaju rodzaju materiału.

Jedna jednostka sterownicza może obsługiwać do siedmiu stacji ADWS. Typowe oznaczenie systemu wygląda następująco:
ADWS-200-3 Cyfra 200 oznacza średnicę użytego w tym przypadku otworu wlotowego. Cyfra „3” oznacza liczbę stacji zarządzanych przez jednostkę sterującą. Zdarza się, że proces napełniania worków odbywa się przy użyciu jednego rodzaju materiału, dlatego w takich przypadkach dodatkowo system często jest uzbrojony w rewersyjny podajnik ślimakowy, znajdujący się nad zaworami stacji. Rozwiązanie to powoduje, że po napełnieniu worka do zadanej wartości dozowanie jest automatycznie przełączane na drugą stację.

Key benefits:

do dodania 1
do dodania 2
do dodania 3
Skip to content